Ölümsüz Öyküler-Öyküler Kulubu-2011-176s

1413
0
2017/5/1
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

Ölümsüz Öyküler-Öyküler Kulubu-2011-176s

ÖLÜMSÜZ ÖYKÜLER

xasiork'un çalışmalarına son vermesinin ardından kurulan, fantastik edebiyat dışında yazan, oynayan, çizen isimleri bekleyen yeni edebiyat oluşumu. başarıları daim olsun netekim.

 

dereceye giren hikayeleri ile akıllarda soru işaretleri bırakan edebiyat oluşumu. birinciden mansiyon ödülü alanlara doğru hikayeler daha güzelleşiyor gibi. ama bence tabi.

bünyesinde düzenlenen "2014 kısa öykü yarışması"nın finalist öyküleri kitaplaştırılmıştır. hiç yayımları'ndan basılacak olan kitap 11 yazar ve öyküden oluşmakta.

 

 “hayal gücüne özgürlük”

 

sloganı ile yayın hayatına başlayan ölümsüz öyküler, hayal etmenin değerini bilen insanları bir araya getirmek için kapılarını sonuna kadar açtı ve bu sıcak davete karşılık verenler arasından seçilen 11 ödüllü öykü, uzun yollar kat edip sizlere ulaşmayı başardı. bu andan itibaren; zamanın, mekânın, duygu ve düşüncelerin sınırlarının zorlandığı ince çizgilerde, heyecanlı bir serüvene katılmak da siz okurlara kalıyor…

 

2014 yılında yapılan yarışma sonucunda fantastik ve bilimkurgu dalında ödül alan yazarların 11 öyküsünün topladığı bu kitap, türk fantastik ve bilimkurgu yazarlarının eserlerini ölümsüzleştiriyor… sizi hayal dolu bir dünya’ya davet ediyor.

 

jüri editi: seçerken çok konuştuk üzerine. birkaç ay içerisinde onlarca hayal gücüne dokunduk, şaşırdık, tartıştık. türk fantastik edebiyatı açısından güzel bir atılım olmuştur. ardı gelecektir diye temenni etmekteyiz. nitekim bu kitap yeni yazarların yeni heyecanlardır efenim.

 

Ansiklopedi Yada Bilimler-Sanatlar Ve Zanaatlar Açıqlamalı Sözlüğü-Seçilmiş Maddeler-Selahatdin Hilav-2000-272s

 

Ansiklopedi Yada Bilimler-Sanatlar Ve Zanaatlar Achiqlamali Sozlughu-Sechilmish Maddeler-Selahatdin Hilav-2000-272s

Eksisozluk.Com

Yazarlar:
Yayın Yılı:
2011 (Miladi)
Sayfalar:
176
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz