Bağış

Turuz masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için [email protected] ile irtibata geçin.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: [email protected]

BTC: bc1q0lqs9dhsd6glk4hdslt83fwcrz9uvujk6lrcfl

USD(TRC20):TWrFZBWcvyDfQSA51cvXq52Es8VSHeFwQR

Bank kart bilgileri:

6104 3373 5031 8547

Iran Millet Bank

Ekber Şah Döneminde Hindistanda Dini Hayat Sinan Yalçınkaya

6048
0
2015/8/23
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

EKBER ŞAH DÖNEMINDE HINDISTANDA DINI HAYAT
Sinan Yalçinkaya
Danışman-Ramazan Qaraman
Ankara-2008

Cografi konumu itibariyle birçok devletin istilasına ugramıs olan Hindistan, kadim Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Babür
Imparatorlugu’na ev sahipligi yapmıstır. Bu imparatorluk, Hindistan’daki Islam Kültürü’nün olusumunda çok önemli bir rol oynamıstır. Dünyanın birçok bölgesine yayılarak oraların mamur edilmesinde önemli katkıları olan Türklerin, bu etkinliklerinin Hindistan’da da izlerini açık bir sekilde görmek mümkündür. Islamiyet’in Hindistan bölgesinde gelismesini saglayan Türk imparatorları aynı zamanda “Türk Töresini, Türk Adaletini” bu bölgelere de yaymıslar ve Türk geleneginin günümüze kadar yok olmadan gelmesini saglamıslardır. Ne yazık ki, cografi sartların degisikligi, idare ettikleri halkın kendi milletlerinden olmayısı gibi etkenler, tarihi süreç içerisinde Türklerin yerli halk arasında erimesine neden olmustur. Ancak “Türk Izi” hiçbir zaman silinememistir..

 

Yayın:
Yüksek Lisans Tezi
Yayın Yılı:
2008 (Miladi)
Sayfalar:
100
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi ([email protected])
Təbriz