Eski Türk Masonlarının Uyqulamaları-Bektaşi-Gülhac-Simya Sırları-1924-Rudolf Von Sebottendorf-Çev-Mehmed Saltıq-2006-172s

6393
0
2017/7/30
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

Eski Türk Masonlarının Uyqulamaları-Bektaşi-Gülhac-Simya Sırları-1924-Rudolf Von Sebottendorf-Çev-Mehmed Saltıq-2006-172s

Doğu Masonluğun Ritüel, Öğreti ve Tanıtım İşaretlerinin Sunulması
 
bullet
Doğu Masonları kimdir? Batı Masonluğun kayıp sırlarını halen korudukları doğru mu?
bullet
Batı Masonlarının sadece birkaçını bildikleri ve tanıtım işaretleri olarak kullandıkları gizli işaretleri, Doğu Masonları "majikal operasyon" olarak ne şekilde kullanıyorlar? 
bullet
Anahtar Kardeşliği ve sırları nedir? Gülhaç sırları ile aynı oldukları doğru mu? 
bullet
Kurandaki sürelerin başındaki şifreli harflerin anlamı nedir? Doğa güçlerine hâkim olmak için nasıl kullanılır?
bullet
"Müslüman Kardeşleri" bu sırları açıklaması için Sebottendorf'u neden görevlendirdiler?
bullet
Sebottendorf'un Almanya'da kurduğu Thule örgütünün Nazilerle ilgisi var mıydı?
bullet
Astroloji, simya, öte alem, bedenin enerji merkezleri, güç sözcükleri ve daha nice konularda daha önce hiç açıklanmamış bilgiler.

Hiçbir yerde benzeri olmayan bu olağanüstü kitap günümüzde unutulan ve bir zamanlar ileri seviyede müritlere Bektaşi mürşitleri tarafından öğretilen okült çalışmaları vermektedir. Türkleri uzun uzun öven yazara göre bu öğretiler 1717 yılında tahrif edilen Masonluğun kayıp kadim sırlarını, Tasavvufta insan-ı kâmil olma yöntemi ve ruhsal bedeni geliştirmeye dayanan içsel simyanın sırlarını vermektedir
 

 

Baron Rudolf von Sebottendorf  (1875-1945?)

Yaşamının yarısı Türkiye'de geçen ve Türk vatandaşı olan Sebottendorf, Birinci Dünya Savaşında bir süre Kızılay'ın başkanlığını yaptı ve Balkan savaşlarında Türklerin yanında çarpışarak yaralandı. Türkiye'de Bektaşiliğe, Gülhaç'a ve Masonluğa giren Baron, 1924 yılında bu ünlü kitabı yazdı yazarak sırlarını açıkladı. Bir süre Almanya'da kalıp ünlü Thule örgütünü kurdu, ancak 1934 yılında Hitler'in emriyle Gestapo tarafından tutuklanıp toplama kampına gönderildi. Çok geçmeden Türk vatandaşı olması dolayısıyla Türkiye'ye iltica etti ve burada 1945 yılında esrarengiz bir şekilde öldüğü kaydedilir. Ancak ölmediğini iddia edenler vardır.  

 

Tercümanlar:
Yayın Yılı:
2006 (Miladi)
Sayfalar:
172
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz