Özenle Unutulmuş Parçalar-Şiirler-Azad Ziya Eren-2009-174

1729
0
2017/11/19
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

Özenle Unutulmuş Parçalar-Şiirler-Azad Ziya Eren-2009-174

“Bir Kuşak kapsamında değerlendirilemeyecek yoğunlukta bir edebiyat-sanat adamı ve bir şair. Yalnızca Türkçe şiire değil, dünya şiirini de açıklığını belli eden şiirleri, onun bütün okumaları ve etkilenmeleri erken bir ustalıkla özümseyip dönüştürerek, buradan Azad Ziya Eren’e özgü bir şiirle çıkmasının eşsiz örneklerş; Mitolojinin, söylencelerin içinden geçerek süren yolculuğunda Azad Ziya, bir nesneler müzesinden topladıklarını doğal tarihle buluşturuyor, şiiriyle can veriyor adete.” (Haydar Ergülen)

“Azad Ziya’nın yaşadığı coğrafyanın büyük payı var onun şiirlerinin derinleşmesine. O da, bir şair olarak yörenin kültür ve tarihinden payını alıyor ve nunları şiirine ustaca ağdırıyot: O, çağdaş destanlarla el sıkışıyor sanki.” (Gültekin Emre)

Yazarlar:
Yayın Yılı:
2009 (Miladi)
Sayfalar:
174
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz