Bağış

Turuz masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için [email protected] ile irtibata geçin.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: [email protected]

BTC: bc1q0lqs9dhsd6glk4hdslt83fwcrz9uvujk6lrcfl

USD(TRC20):TWrFZBWcvyDfQSA51cvXq52Es8VSHeFwQR

Bank kart bilgileri:

6104 3373 5031 8547

Iran Millet Bank

Kültürlerarası Mizah Anlayışının Reklama Etgisi Yasemin Torun

7263
0
2015/8/23
Oy Sayısı 2
Oy Sonucu 7

KÜLTÜRLERARASI MIZAH ANLAYIŞININ REKLAMA ETGISI
Yasemin Torun
Danışman-Nurhan Babür Tosun
Istanbul-2006

Reklam, bütünleik pazarlama iletiimi içerisinde yer alan, kendinden en fazla söz ettiren aynı zamanda kendisinden belki de en fazla ey beklenen bir öedir. Bugünün dünyasında youn bir rekabet yaanmaktadır. Günümüzün pazarlarına baktıımızda ürünlerin birbirine
hem kalite hem de çeit olarak çok benzetiini, bu bakımdan bir ürünü dierlerinden farklılatırmanın çok zorlatıını görürüz. Bu aamadan itibaren reklam, markalar arası rekabetlerde bu markaların dierlerinden farklılaabilmek için kullanılan çok önemli bir kitle iletiim aracı olmutur. Özellikle 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra çok daha fazla ses getirmitir. Hedef kitleyi bir ürüne karılık istenen yönde oluacak tutum ve davranı salamaya çalıan reklam, bunu bazen mizah öesini kullanarak da yapıp hedef kitlenin dikkatini çekebilir..

Yazarlar:
Yayın:
Yüksek Lisans Tezi
Yayın Yılı:
2006 (Miladi)
Sayfalar:
197
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi ([email protected])
Təbriz