Kültürlerarası Mizah Anlayışının Reklama Etgisi Yasemin Torun

5077
0
2015/8/23
Number of votes 2
Voting results 7

KÜLTÜRLERARASI MIZAH ANLAYIŞININ REKLAMA ETGISI
Yasemin Torun
Danışman-Nurhan Babür Tosun
Istanbul-2006

Reklam, bütünleik pazarlama iletiimi içerisinde yer alan, kendinden en fazla söz ettiren aynı zamanda kendisinden belki de en fazla ey beklenen bir öedir. Bugünün dünyasında youn bir rekabet yaanmaktadır. Günümüzün pazarlarına baktıımızda ürünlerin birbirine
hem kalite hem de çeit olarak çok benzetiini, bu bakımdan bir ürünü dierlerinden farklılatırmanın çok zorlatıını görürüz. Bu aamadan itibaren reklam, markalar arası rekabetlerde bu markaların dierlerinden farklılaabilmek için kullanılan çok önemli bir kitle iletiim aracı olmutur. Özellikle 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra çok daha fazla ses getirmitir. Hedef kitleyi bir ürüne karılık istenen yönde oluacak tutum ve davranı salamaya çalıan reklam, bunu bazen mizah öesini kullanarak da yapıp hedef kitlenin dikkatini çekebilir..

Writers:
Publisher:
Yüksek Lisans Tezi
The publishing year:
2006 (Anno Domini/AD)
Pages:
197
File Type:
PDF Document
Written or Spoken Language:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz