Bağış

2017 yılının masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için h.beyhadi@gmail.com ile irtibata geçin.

:توروزا یاردیم ائدین

 

پرداخت آنلاین

  تومان  

بانک شماره کارت شماره حساب به نام
بانک سامان 6219-8610-2490-3436 9605-888-2316100-1 محمد حسن هادی طلب
- لطفا در صورت امکان بعد از پرداخت یا واریز، با پیام از طریق نظرات صفحه یاردیم، تماس با ما و یا ایمیل info{at}turuz.com (ارسال نام و نام خانوادگی) ما را از پرداخت خود مطلع سازید.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: h.beyhadi@gmail.com

 

2017 Yılının Yardımları

 

Hidrometeoroloji Luğatı-Nesibe Ahmed Qızı-2005-252

700
0
2016/12/16
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

Hidrometeoroloji Luğatı-Nesibe

Ahmed Qızı-2005-252

Hidrometeoroloji, su dolaşımının, su kaynaklarının ve fırtınaların yol açtığı yağışların istatistiklerini konu alan meteoroloji dalı.

 

Hidrometeoroloji nedir?

Description: http://afftrack.gittigidiyor.com/aff_i?offer_id=12&aff_id=10423&file_id=175

Hidrometeoroloji hem meteoroloji ve hidroloji yönlerini birleştirmek çalışmanın bilimsel bir alandır. Bu desenler hava ile ilgilidir olarak Meteoroloji çalışma disiplinlerarası bir alan atmosferik bilim konusunda uzmanlaşmış, özellikle bir. Hidroloji, basit açısından, dünya üzerindeki su çalışmadır. Hidrometeoroloji, karşılaştırma tarafından çalışmalar suyu toprak alt atmosfer ve yeryüzü ile etkileşime ilişkili olarak.

Hidrometeoroloji esas atmosferik su ve yeryüzü arasındaki enerji transferi ile ilgilidir. Başka bir deyişle, atmosferik su etkileri landmasses, hydrometeorologists hevesle ilgilendi olarak. Her zaman sıvı veya katı haldeki bir hidrometeorolojik sürecine gaz gelen atmosferik su değişimi oluştu.

Herhangi bir anda, dünyanın su en okyanus, göl içinde bulundu ve nehirleri. Önemli hatırlamaktır Ancak, atmosfer su buharı sürekli bir döngü geçer. atmosferik su toprak su, günlük su buharlaşma sürecinde su hamle büyük miktarda küçük bir yüzdesini olmasına rağmen. Su buharlaşan ve yeryüzüne şaşırtıcı fiyatlara, atmosferin yoğun hareketi neden düşüyor. Günlük olarak, atmosfer ve geri okyanusların su hamle daha.

Seller, kasırgalar, fırtına ve diğer su zengini hava tüm enerji yoğun bir transfer temsil eder. Gibi su bazlı hava desen tahmin edilmektedir ve en son hidrometeorolojik yöntemleri kullanarak inceledi. Doppler radar ve diğer cihazlar kullanarak, hydrometeorologists, hava örnekleri bilinen atmosferik su bozuklukları göstergesidir arayan atmosfer çalışma. Vurgu da yağış dikkatli çalışma yerleştirilir. Bir bölgenin yağış düzeyleri inceleyerek, hydrometeorologists daha yakın nüfus üzerinde olacak etkisi atmosferik su tahmin edebiliyoruz.

, Hidrometeoroloji döngüleri ve su hareketi yağış okuyan yanı sıra atmosferik su statik organları çalışmaları. yeryüzüne düşmüş değil Atmosfer su buharı hydrometeorologists için özel bir merakı teşkil etmektedir. Bilim adamları su buharı düzenli bisiklet ve süresi geçerse bu döngü kuraklık yol açabilecek bir olgu vardır bekliyoruz.

Hidrometeoroloji sadece çalışmalar olayları, o iklim sorunlara proaktif çözümler arıyor. bir kuraklık sırasında atmosferik su içeriği bulutlar azalmasma yağmur, karla karışık yağmur yol, kilitli ve kar. Hidrometeoroloji çalışmalar bu bulutlar ve aynı zamanda öngörülemeyen süresi geçerse çözümleri için atmosferik su döngüsü görünüyor. Bazı durumlarda, hidrolojik mühendisleri hidrometeorolojik verisi ve eğer "tohum" inatçı bulutları uygun olup olmadığını belirlemek için kullanabilirsiniz. Bulut tohumlama bir uçak karbondioksit bulutu içine gümüş iyodür ve dondurulmuş damla sayede bir süreç, böylece gaz bulutu sıvılaştırmak ve yere yağmur Düşerken zorluyor.

QAYNAQ

Yayın Yılı:
2005 (Miladi)
Sayfalar:
252
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Azərbaycan Türkcəsi

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz