Bağış

2019 yılının masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için h.beyhadi@gmail.com ile irtibata geçin.

:توروزا یاردیم ائدین

 

پرداخت آنلاین

  تومان  

بانک شماره کارت شماره حساب به نام
بانک سامان 6219-8610-2490-3436 9605-888-2316100-1 محمد حسن هادی طلب
- لطفا در صورت امکان بعد از پرداخت یا واریز، با پیام از طریق نظرات صفحه یاردیم، تماس با ما و یا ایمیل info{at}turuz.com (ارسال نام و نام خانوادگی) ما را از پرداخت خود مطلع سازید.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: h.beyhadi@gmail.com

 

2019 Yılının Yardımları

 

Iletişimsizlik Becerisi-A.Qadir Özer-2015-153s

1861
0
2017/3/21
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 7

Iletişimsizlik Becerisi-A.Qadir Özer-2015-153s

İLETİŞİM:

● duygu, düşünce ya da bilgilerin usa gelebilecek her türlü yolla başkalarına aktarılması, bildirişim, haberleşme, °komünikasyon.

● telefon, telgraf, televizyon, radyo gibi aygıtlarla yürütülen bilgi alışverişi, bildirişim, haberleşme, °komünikasyon.

● ıki ya da daha çok kişi arasında bir anlaşma, uzlaşma doğmasını sağlayan karşılıklı konuşma, °diyalog.

 ● Canlılar arasında ortak bir simgeler sistemiyle gerçekleştirilen anlam ve bilgi alışverişi.-1395-180s

 

İletişim, insanların birbirlerini dinlemeye ve anlamaya değer görme ve farklılıkları arasından aynılıkları oluşturabilme becerisidir. İletişimsizlik Becerisi, insan insana temasların işimsizlik" ile sonuçlanmasına neden olan üç temel yanılgı üzerinde durmaktadır.
A. Kadir Özer'e göre bireyler;
- yaşadıkları duyguların sorumluluğunu birbirlerine yüklediklerinde,
- bireysel bir tercihi veya düşünceyi "doğruluk veya haklılık" olarak gördüklerinde ve
- ne söyledikleri yerine 'nasıl kişiler' olduklarını merak ettiklerinde, aslında sadece konuşabilmeyi becermiş oluyorlar, iletişimi değil... 
(Tanıtım Bülteninden)


kadir özer


yakın zamanda profesörlüğünü almış psikolog, aynı zamanda doğuş üniversitesi psikoloji bölümünün bölüm başkanıdır. yönelimi bilişsel davranışçı olmakla beraber kendine ait blişsel varoluş adını verdiği bir kuramı da mevcuttur. yakın zamanda bu konuda sertifika programları da açmaya başladı. terapilerini izlemeye doyum olmaz. müthiş bir tiyatrocu, psikodramayı hiç sevmemekle beraber yaşantısal teknikleri terapilerinden eksik etmeyen bir terapisttir. özellikle bilişsel tutarsızlık ilkesini sıklıkla kullanır.
 

ben değeri tiryakiliği, iletişimsizlik becerisi, üç psiko”lojik” soru gibi değerli kitapların değerli yazarı.

qaynaq

Yazarlar:
Yayın Yılı:
2015 (Miladi)
Sayfalar:
153
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz