Bağış

2017 yılının masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için h.beyhadi@gmail.com ile irtibata geçin.

:توروزا یاردیم ائدین

 

پرداخت آنلاین

  تومان  

بانک شماره کارت شماره حساب به نام
بانک سامان 6219-8610-2490-3436 9605-888-2316100-1 محمد حسن هادی طلب
- لطفا در صورت امکان بعد از پرداخت یا واریز، با پیام از طریق نظرات صفحه یاردیم، تماس با ما و یا ایمیل info{at}turuz.com (ارسال نام و نام خانوادگی) ما را از پرداخت خود مطلع سازید.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: h.beyhadi@gmail.com

 

2017 Yılının Yardımları

 

Tanrıların Arabaları-Erich Von Daniken-Zeki Okar-1990-155s

497
0
2017/5/12
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

Tanrıların Arabaları-Erich Von Daniken-Zeki Okar-1990-155s

Image result for Erich Von Daniken

İnsanlık tarihiyle ilgili bildiklerinizi unutmaya hazır olun! 

Dünyaca müthiş bir üne sahip olmanın yanısıra alanında kültleşen Tanrıların Arabaları, gezegenimizin, başka dünyalardan gelen yaratıklar tarafından ziyaret edildiğinin kanıtı olarak kabul ediliyor. Erich von Däniken tarihi kalıntıları, kayıp şehirleri, roket alanlarını inceliyor ve insanlık tarihine müdahalede bulunan dünyadışı varlıklara dair bilimsel kanıtları ortaya koyuyor. En inanılmazı da, Däniken'in teorisi, atalarımızın bizzat bu 'galaktik öncüler' olduğunu öne sürüyor ve bunu arkeolojik buluntularla kanıtlıyor...

"Yazarın teorisine göre, çok eski yıllarda gezegenimiz, uzaydaki varlıklar tarafından ziyaret ediliyordu. Ve bu varlıklar belki de, insanlığın bizzat gerçek atasıydı. Däniken, geçmişimiz ve geleceğimizle ilgili tartışmalara çığır açan bir katkıda bulunuyor."
-Sunday Mirror-

"Ne kadar uğraşsanız da saçma bir teori sınıfına koyamayacağınız, güçlü bir anlatım."
-Daily Mail- 

----------

Tanrıların Arabaları (Almanca: Erinnerungen an die Zukunft), İlk olarak 1968 yılında yayınlanan Erich von Däniken'in yazdığı kitap. Genel olarak antik çağlardaki ilkel insanların yüksek bir medeniyete ve bilgi düzetyine sahip dünya dışı varlıklar tarafından ziyaret edildiğine dair hipotezlerleri ve bunların delillendirlmesini içermektedir. Fakat kitap yayınlandığı yıldan itibaren akademik çevrelerce eleştirlmiş ve işlediği konuların sözdebilim sınıfına girdiğini iddia etmişlerdir.

Bölümleri

Birinci Bölüm

Evrende İnsan Benzeri Yaratıklar Var mı?/ Oksijensiz gelişme olanaklı mı?/ Ölümcül bir çevrede yaşam var mıdır?

İkinci Bölüm

Bir Uzay Gemisinin Boşluktaki Fantastik Gezisi/ 'Tanrılar" ziyaretimize geliyor/ Silinmeyen İzler

Üçüncü Bölüm

11.000 yıllık haritalar ? / Tarih öncesi havaalanları?/ 'Tanrılar" için iniş pistleri ? / Yeryüzünün en eski kenti/ Taşlar ne zaman erir?/ Tufan geldi­ ğinde/ Sümerlilerin mitolojisi/ Maymunlara ait olmayan kemikler/ Tüm eski ressamlarda aynı tik mi vardı?

Dördüncü Bölüm

Tevrat mutlaka haklıydı/ Tanrı, zamana bağlı mıydı?/ Musa’nın Ahit Sandığı elektrik yüklüydü/ 'Tanrılar"m çöl kumlarında yürüyen çok amaçlı araçları/ Büyük Tufan, önceden planlanmıştı/ Tanrılar" neden belirli metalleri talep ediyorlardı?

Beşinci Bölüm

Tanrılar" ve insanlar birbirleriyle çiftleşmekten hoşlanıyordu/ Yeni araçlara bir bakış/ Hızlandırıcı güçler hakkında veriler/ Bir uzay gemisinden gö­ rüntüler üzerine verilen ilk rapor/ Büyük Tufan’dan arda kalan birinin anlattıkları/ "Gerçek"nedir?

Altıncı Bölüm

Tüm tarihçiler aynı fantaziye mi kapılmışlardı?/ İkide birde "Gök Arabaları"/ Eski Çağlarda hidrojen bombası patlamaları mı? Teleskopsuz, geze- genler nasıl keşfedildi?/ Sirius Takvimi/ Kuzeyde yeni bir şey yok/ Eski kitaplar nereye gitti? 6965 yılında bugünün anılan/ Tam bir felaketten sonra bizden geriye ne kalacak?

Yedinci Bölüm

Devler için bir dans pisti/ Eski Mısırlılar nereden geçiniyorlardı?/ Kufu, sahtekârın biri miydi?/ Piramitler neden bugün durduklan yere inşa edildi?/ Derin dondurucuda yaşayan cesetler m i?/ Tarih öncesi moda yaratıcı­ ları/ C-14 metodu kesin mi?

Sekizinci Bölüm

Tannlar devleri Paskalya Adası’nda terkedip gittiler m i?/ Beyaz Tanrı da kimdi?/ Daha insanlar mekiği bilmezken pamuk yetiştiriyorlardı/ İnsan bilincinin varması gereken son aşama

Dokuzuncu Bölüm

Takvimlere göre inşa edilmiş cangıl kentleri/ Aile gezintisi gibi kavimler göçü m ü?/ Bir Tanrı randevusuna gelmiyor/ Gözlemevleri neden yuvarlaktır?/ Eski Çağ’daki hesap makineleri/ Geçmişten miras kalan gariplikler

Onuncu Bölüm

Uzay yolculuğunun bir anlamı var m ı?/ Milyarlarca dolarlık yatınm kimin yararına?/ Savaş mı, uzay yolculukları m ı?/ Uçan daireler konusu/ 60 yıl önce bile bir atom patlaması olmuştu/ Mars gezegeninin uydusu, yapay bir uydu mu?

Onbirinci Bölüm

Uzaya sinyaller/ Işıktan hızlı düşünce bağlantıları var m ıdır?/ İlginç bir olay; Edgar Cayce/ Green Bank formülü/ Eksobiyoloji ile ilgilenen önemli bilim adamları/ NASA neyin üzerinde

çalışıyor?/ Wemher von Braun ile bir konuşma

Onikinci Bölüm

Düşünce fabrikaları geleceği garantiliyor/ Eski peygamberlerin işi daha kolaydı/ Çember kapanıyor.

QAYNAQ

 

 

Tercümanlar:
Yayın Yılı:
1990 (Miladi)
Sayfalar:
155
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz