Bağış

Turuz masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için [email protected] ile irtibata geçin.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: [email protected]

Bank kart bilgileri:

6104 3373 5031 8547

Iran Millet Bank

Ucube Bedenlerin Fenomenolojisi-Pierre Ancet-Çev-Ersel Topraqtepe-2010-173

4740
0
2018/3/16
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

Ucube Bedenlerin Fenomenolojisi-Pierre Ancet-Çev-Ersel Topraqtepe-2010-173

 

UCUBE

nerden geldiği belli olmayan, acayip, anlaşılmaz, biçimsiz nesneler için kullanılır... hilkat garibesi deyimi de buna eşdeğerdir.


Ucubeler kendi başlarına yoktur. Bizim için vardırlar, kolektif temsillerimizde bulunmaktadırlar. İşte bu sebepledir ki insan ucubelerin fenomenolojisi, tarihsel bir bakışı ve psikanalitik bir yaklaşımı göz ardı edemez.
İki kafalı bir adam, yapışık ikizler, tek gözlü burunsuz bir çocuk... Kimi zaman hayatta kalma başarısını gösteren, kimi zaman daha doğmadan ölen ağır biçimsel bozukluklardan mustarip bütün bu varlıklar...
İşte Pierre Ancet, on dokuzuncu yüzyılın bilimsel teratoloji deneylerinden ucubelerin nesneleştirilerek meraklı gözlere sunulduğu panayırlara kadar, geçen yüzyıllarda ucubenin nasıl algılandığına değiniyor. Psikanaliz ve fenomenolojinin ışığında, günümüzde içerik değiştiren bu algının çözümlenmesine odaklanıyor.

bu nedenle kaldırıldı

 

Merhaba. Ben Türkiye'de görev yapan bir avukatım ve müvekkilim olan Yapı Kredi Yayınları'nın mali haklarına sahip olduğu bir eserin internet sitenizde izinsiz olarak yayınlandığı tespit edilmiştir. https://turuz.com/book/title/Ucube+Bedenlerin+Fenomenolojisi-Pierre+Ancet-Chev-Ersel+Topraqtepe-2010-173 linkinde paylaşılan Pierre Ancet'in Ucube Bedenlerin Fenomenolojisi isimli eserin mali hakları müvekkil yayın evindedir. Eserin üzerinde de müvekkil yayın evinin logosunu görebilirsiniz. Talep ettiğiniz takdirde size vekaletname ve telif hakkı devir sözleşmesi örneklerini gönderebilirim. Bu kapsamda ilgili linkteki eserin paylaşımdan kaldırılmasını talep ederek, aksi halde internet sitesinin erişime kapatılması için başvuruda bulunulacağını, site yöneticisi hakkında tazminat davası açılacağını ve suç duyurusunda bulunulacağını bildirme gereği hasıl olmuştur. Yukarıdaki mail adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz. Saygılarımla, Av. Deniz Torun
[email protected]
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazarlar:
Tercümanlar:
Yayın Yılı:
2010 (Miladi)
Sayfalar:
173
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi ([email protected])
Təbriz