Bağış

Turuz masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için [email protected] ile irtibata geçin.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: [email protected]

Bank kart bilgileri:

6104 3373 5031 8547

Iran Millet Bank

Aşqın Gözyaşları-Biyoqrafik Ruman-Tebrizli Şems-Sinan Yağmur-2010-155s+Türk RUmanında Yeni Bir Tarz- Biyoqrafik Ruman

6188
0
2017/5/12
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 7

 Aşqın Gözyaşları-Biyoqrafik Ruman-Tebrizli Şems-Sinan Yağmur-2010-155s

+

Türk Romanında Yeni Bir Tarz- Biyoqrafik Ruman

Image result for Sinan Yağmur

 

Yedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: “Allah’a kavuşmayı isteyeni Allah da sever” Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş zemine kapanır, dudağı patlamış, dişleri zemine dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır 
Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarp atın. 

Avluyu yıkayın. Sabah ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: “Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum.” Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden san kağıda yazılmış bir not çıkar: “Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim. Gör ki aşk için 
ölmek ne demekmiş.” Mevlana olduğu yere düşüp bayılmıştır.Geceden sonra doğan ve kalplerin çöllerini cennetlere çeviren bir gözyaşı bu. Çoraklaşmış ve çöle dönmüş kalpler; açın sadrınızı! Aşkın gözyaşları, serin serin, sağanak sağanak, üzerimize damlıyor; bakın gökyüzüne, nasılda aşk yağıyor..

sinan yağmur, 1965 yılında kırşehirde doğdu. ilk ve orta öğrenimini kırşehirde tamamladı, kırşehir imam hatip lisesinden 1984 te, selçuk üniversitesi ilahiyat fakültesindende 1990 yılında mezun oldu. aynı yıl kelam ve islam felsefesi ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 1991 yılında kadınhanı imam hatip lisesinde öğretmenliğe başlayan sinan yağmur sırasıyla konya ihl, ve meram dr. ali rıza bahadır ihl de idarecilik görevlerinde bulundu, halen naci'ye mumcuoğlu lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görevini sürdüren yağmur, evil ve 2 çocuk babasıdır. selçuk belediyesince organize edilen aile okulunda aile içi iletişim, eşler arası sevgi köprüsü konularında konferans etkinliğinde bulunan yazar ulusal ve yerel tvlerde eğitim proğramlarına katılmıştır. çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları çıkan yağmurun eserleri; kuranda büyük günahlar, benim annem bir melek, kaf dağından masallar, kara göz ve hacıvat, dede korkut hiyaleleri, sevda şelalesi, öğretmence sevebilmek insanı, hz.mevlana tennure ve ateş, cennetin gülü hz. muhammed.

 

biraz önce arda turan, emre belözoğlu, hakan şükür ile başlayan rıdvan dilmen'le biten "manevi değerlerimize sahip" futbolcu listesini saydı.. liste başlarken "şey" listesi sandım ama rıdvan dilmen deyince duraladım.. o da mı yahu???

 

ekşi de belki de çok nadir bahsedilen konular arasında ki büyük isimdir.aşkın gözyaşları şemsi tebrizi aşkın gözyaşları mevlana ve kasın ayında çıkışını aylardır beklediğim aşkın gözyaşları kimya hatun , tennure ve ateş adlı kitapların yazarıdır ayrıca.

siz bu kitapları okurken o çağda ne varsa yaşıyor olacaksınız ve kitap bittiğinde o yılların yorgunluğunu üzerinizde hissedecek ve yaşamınız da bi çogunu değil ama bir kaç şeyi değitirmenize vesile olacagına eminim..

önümüzdeki günlerde nasip olursa imza gününe gideeğim tek tatil günüm de..

taktire şayan bi yazar..

 

2011 yılının en çok satan kitabının yazarı. hakkında bu kadar az bilgi olması hayli ilginç. geleceği gayet parlak olacağa benzer.

 

sabah gazetesinde kendisi ile nusayrilik hakkında söyleşi yapılmış. gazetenin sayfasında söyleşiyi bulamadım. ancak diğer haber portallarını (bkz: timeturk) incelediğimde nusayrilerin islam'la hiç alakaları olmadığı savında direnmiş olduğunu gördüm. suriye'de yaşanan olaylardan sonra oturup bunu konuşur oldular: nusayriler ne, kim? aslında hristiyanlık'a mı yoksa islam'a mı yakınlar? hangisinden daha uzaklar? oruç mu tutuyorlar? yoksa namaz mı kılmıyorlar? ne biçim şeyler yahu? islam'la alakaları yok. sana ne! hatta kime ne! mecusilik'e yakın olsalar ne olacak. esad yönetimi bu şeklide kınanmaz. . sana sormazlar mı? sen dön de bir geriye bak. neyi nasıl tarumar ettin bir bak arkana. kıydın maraş'ta, yetmedi, 93'te yaktın, sönmedi ateşin. bir de üstüne davayı düşürdün. zaman aşımı mı olmuş "hayırlısı olsun" sen kime yakınsın. yoksa müslüman mısın?

Eksisozluk.Com

 

Yazarlar:
Yayın Yılı:
2010 (Miladi)
Sayfalar:
155
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi ([email protected])
Təbriz