Bağış

2018 yılının masraflarını karşılaya bilmemiz için yeni yılda Turuza destek olmak için h.beyhadi@gmail.com ile irtibata geçin.

:توروزا یاردیم ائدین

 

پرداخت آنلاین

  تومان  

بانک شماره کارت شماره حساب به نام
بانک سامان 6219-8610-2490-3436 9605-888-2316100-1 محمد حسن هادی طلب
- لطفا در صورت امکان بعد از پرداخت یا واریز، با پیام از طریق نظرات صفحه یاردیم، تماس با ما و یا ایمیل info{at}turuz.com (ارسال نام و نام خانوادگی) ما را از پرداخت خود مطلع سازید.

Bağışlarınızı bu E-postaya bildirin: h.beyhadi@gmail.com

 

2018 Yılının Yardımları

 

Ölüm Ve Ötesi-Bilimsel Incelenimi-1978-64s

963
0
2017/12/7
Oy Sayısı 1
Oy Sonucu 5

Ölüm Ve Ötesi-Bilimsel Incelenimi-1978-64s

Yaşayan varlıklar oluşumuzdan ötürü yaşam olayının ve kavramının gerçek bilgi ve bilincine vararak yaşamı değerlendirmek ve uygulamak zorundayız. Yaşamı bilebilmek, onun öncesini ve sonrasını, bilmeyi gerektirir. Binlerce yıldır insanlığa çeşitli ekoller vasıtasıyla bir bilgece yaşam sanatı ve "yaşam sonrası yaşam öğretisi" empoze edilmeye çalışılmaktadır. Bu benimsetme olayının yüksek sahipleri, görünmezlerde bulunan yönetmen organizasyonlar olarak nitelendirilmektedir.

Dünyasal gelip geçici ve değişken her türlü soyut ve somut değerlere ölesiye bağlı insanlar için ölüm ve ölüm ötesi tabii olayları, birer dehşet ve kâbus gibi görünmektedir. Oysa dünyasal değerlere böyle harisçe bağlanmamış olgun varlıklar ise ölümü gayet bilgece ve çekinmeden karşılamaktadırlar.
Kitap boyunca ifadelerini okuyacağıma Ölüm ve ölüm ötesi yaşam tanıklarının belirttiklerine göre, ölüm ötesinin artık mahiyeti anlaşılmayacak bir meçhul olmadığı görülmektedir. Ve günümüzde batı ve doğu ülkelerinde, özellikle Sovyet Rusya'da bu konuya ilişkin bilimsel inceleme ve gözlemler bir hayli yapılmakta ve soruna ilişkin yeni görüşler ortaya konulmaktadır.
 

Yayın Yılı:
1978 (Miladi)
Sayfalar:
64
Dosya Türü:
PDF Document
İçerik Dili:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz