Ferid Öngören-Türk Mizahı ve Hicvi-1983-288s

4455
0
2017/9/16
Number of votes 1
Voting results 5

Ferid Öngören-Türk Mizahı ve Hicvi-1983-288s

Doğu ve Batı'nın kesiştiği noktada doğan bir Cumhuriyet'in 75 yıllık kültür-sanat tarihi... İş Bankası Kültür Yayınları, ilkini 1973 yılında yayımladığı Cumhuriyet'in 50. Yılı Dizisi'ni şimdi Cumhuriyet'in 75. Yılına taşıyor; Türk tiyatrosu, resmi, mizahı ve karikatürü için çok değerli başvuru kaynağı sunuyor.

Bu kitap ilk defa 1973'de Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları arasında Cumhuriyet'in 50. Yılı Dizisi içinde 50 Yılın Türk Mizah ve Karikatürü adıyla yayımlanmış, kitabın mizah ve hiciv bölümü Ferit Öngören tarafından hazırlanmıştır. Kitabın gördüğü ilgi üzerine üç baskısı yapılmıştır.
O dizide yer alan kitaplar bu kez Cumhuriyet Dönemi dizisi olarak ve aradan geçen sürede gelişmeler de eklenerek yeni bir içerikle yayımlanmaktadır. Ancak bu yeni baskıda karikatür ile mizah ve hiciv bölümleri ayrılmış, her biri ayrı kitaplarda toplanmıştır. Böylece ortaya çıkan Cumhuriyet Dönemi Türk Mizahı ve Hicvi hem içeriği, hem de yeni düzenlemesiyle öncekinden daha büyük bir boşluğu dolduracak, çok daha fazla ilgi toplayacak niteliktedir.

The publishing year:
1983 (Anno Domini/AD)
Pages:
288
File Type:
PDF Document
Written or Spoken Language:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz