Toplumbilimi Yazıları Adil Çiftçi

6155
0
2015/8/16
Number of votes 1
Voting results 5

TOPLUMBILIMI YAZILARI
Derleyib Çeviren-Adil Çiftçi
Izmir-1999

Özellikle son zamanlarda hayli çoğalmasına rağmen, toplumsal bilimler alanındaki 'okuma metinleri' eksikliği hala hissedilmektedir. Elinizdeki bu derleme, bu eksikliği gidermekte 'katkı' olması için çevirisi yapılan makalelerden oluşmaktadır. Yaptığımız bu çevirilerde birtakım kelimelerin, kavramların ve bazen de 'fikirler'in tercümelerinde bazı eksiklikler olabilir.
Yorumlayıcı Sosyoloji makalesinin özellikle 'fenomenoloji' kısmında bunu bizzat hissettiğimizi itiraf etmeliyiz. Fenomenolojiyi konu edinen tüm yazı ve çevirilerde daha büyük hatalara rastlamak bizi rahatlatabilirdi; ancak biz eleştiri ve teklifleri bekliyoruz.
Bu derlemenin yayınlanması için bizi teşvik eden hocalarıma, arkadaşlarıma, Anadolu Yayınları yetkililerine ve zahmetini çeken güzel insan Yusuf Çiftçioğlu'na şükranlarımı ifade etmek istiyorum..

Writers:
Publisher:
Anadolu
The publishing year:
1999 (Anno Domini/AD)
Pages:
194
File Type:
PDF Document
Written or Spoken Language:
Türkçe

 Sayın oxucular!
Turuz sitesi bir kültürəl ocaq olaraq dilçiliklə bağlı qonulardan danışır. Bu sitə dilçiliklə bağlı dəyərli bilgilər verməkdədir.Dilimizin tarixi və etmolojisi sahəsində çalışan bu sitə, sözlərin kökü və etimolojisi haqqında, başqa sitələrdən dəyişik olaraq, eyləmlə(fe'l) bağlı anlamların açıqlayır.
Sitəmizdə dilçiliklə bağlı bir çox kitab,sözlük, yazılar əldə edib oxuyabilərsiniz. Umuruq ki bu sitə, siz dəyərli, sayın oxucular yardımıyla, dilçilik qollarının gəlişməsi, yüksəlişi yolunda bir addım götürəbilsin.
Bey Hadi (h.beyhadi@gmail.com)
Təbriz